SESSİZ ATIKSU
SİSTEMLERİ

Çok Katmanlı Boru Teknolojisi

Borunun 3 katmanlı yapısı sessizlik için en ideal tasarımdır.

Özel geliştirilmiş yüksek yoğunluklu mineral takviyeli orta katmanı ve iç/ dış katmanda kullanılan PP ham madde sayesinde sistemin içindeki sesin sönümlenmesi sağlanır.

50 mm – 150 mm üretim aralığı

Fraunhofer Enstitüsü tarafından alınan raporlara göre;

Yanmaz Çok Sessiz Atıksu Boru ve Fittingler – 15 desibel

Çok Sessiz Atıksu Boru ve Fittingler  18 desibel

Özel geliştirilmiş fittingler ile daha sessiz tesisatlarMOBİL SİSTEM BORULAR

PEX-A , PEX-B, PERT OKSİJEN BARİYERLİ ÜRETİM TEKNOLOJİSİ 

16 MM’DEN 63 MM’E KADAR ÜRETİM ÇEŞİTLİĞİ

YERDEN ISITMA İÇİN ÖZEL ÜRÜN ELASTİCA OKSİJEN BARİYERLİ BORU – TEK KANGALDA 500 METRE ÜRETİM KAPASİTESİ

 

ELİTE PİPE 

1 – YÜKSEK SICAKLIKTA YÜKSEK BASINÇ DAYANIMI: Yüksek sıcaklıkta tesisatlarınız daha güvenli.

PPRC PN25: 50 Yıl Ömür 70 C° 8,8 Bar

ELITE PIPE PN25: 50 Yıl Ömür 70 C° 11 Bar

2 – SEVKİYAT KOLAYLIĞI: Kangal olabilme ve kangal olmuş boruyu kolay açılabilme özelliği sayesinde ELITE PIPE kangal şeklinde sevk edilmektedir. Kangallar küçük araçlarla dahi sevk edilebilmekte ve tek kişi ile çok kolay taşınabilmektedir. Oysaki PPR boruları kangal yapmak ve kangal haline gelmiş boruyu açmak imkânsızdır.

3 – EKSİ 40 DERECE SOĞUKTA DAHİ KIRILMAZ: Özellikle soğuk havalarda PPR borulardaki kırılma, çatlama çokça rastlanan bir sorundur. ELITE PIPE boru ve ek parçaları çok soğuk havalarda dahi darbelere dayanır ve kırılmaz. ELITE PIPE ile kırılma, çatlama sebebiyle oluşan maddi ve manevi zararlar bertaraf edilmiştir.

4 – KİMYASALLARA KARŞI DAYANIKLIDIR: Sıcak ve Soğuk su tesisatlarında kullanılan kimyasallara karşı mükemmel dayanım göstermektedir.

5 – PPR GİBİ KAYNAK YAPILIR: Soket füzyon kaynağı yapılma özelliği PPR borular seviyesindedir.

6 – ESNEKTİR VE KOLAY ŞEKİL ALIR: Kolay şekil alma özelliği ile muazzam montaj kolaylığı sağlamaktadır.

7 – EK PARÇA İHTİYACI ÇOK AZDIR: Sıhhi tesisatta Kavis, Manşon ihtiyacı sıfırlanmış, Dirsek ihtiyacı ise sıfıra yaklaştırılmıştır. Bu sayede, çoğu tesisatlar da çap 25 mm yerine çap 20 mm kullanılması mümkün olabilecektir. Mühendisler bu önemli ayrıcalığı, büyük bir heyecan ile karşılayacak ve projelendirme sırasında kullanacaklardır.

8 – DÖŞENDİKTEN SONRA OLUŞAN RİSKLERİ ORTADAN KALDIRIR: PPR uygulaması yapılmış tesisatlar da, tesisat sonrası sıva yapılırken, özellikle batarya bağlantılarına dönüşte, sıva ustasının keskin mala kullanarak sıvaya şekil vermesi sırasında, pek çok boru ölümcül yara almaktadır. ELITE PIPE mala darbelerine çok-çok daha dayanıklıdır.

9 – FİRELERİ ÖNLER: PPR borular 4 metre olarak sevk edilmektedir. ELITE PIPE boruları çap 20 mm 60 m, çap 25 mm 48 m, çap 32 mm 24 m olarak, kangal şeklinde sevk edilmektedir. Bu özelliğiyle “boru fireleri” de sıfıra indirilmiştir.

10 – MALZEME MALİYETİNİ AZALTIR: ELITE PIPE tesisatlarında malzeme maliyet, PPR tesisatlarına göre %15 daha azdır.

11 – İŞÇİLİK MALİYETLERİNİ AZALTIR: ELITE PIPE ile yapılan tesisatlar da, işçilik maliyeti PPR tesisatlarına göre %35 daha azdır