Unico tavandan ısıtma-soğutma panelleri, bir mahal içerisinde konforun sağlanması için gerekli ısıtma ve soğutmayı hava dolaşımı olmadan sessizce sağlar.

Mevcut asma tavan sistemlerine de uyarlanabilen bu iklimlendirme yöntemi dünya çapında oldukça yaygın kullanım alanına sahiptir.

Geleneksel iklimlendirme sistemlerinin temelleri hava dolaşımı üzerine kuruludur; kuru ve soğuk hava eşit olmayan bir biçimde dağılır ve ortamda hızlı bir şekilde dolaşır. Havanın ısısının düşük olması sebebiyle bu tür sistemlerin geniş havalandırma kanallarına ihyacı vardır ki; bu durum birçok sağlık problemine yol açabilir.

Bunun yanı sıra klasik sistemlerin enerji verimlilikleri, yüzeyden ısıtma ve soğutma sistemlerine kıyasla oldukça düşüktür.

Eski yapı tadilatları ve yeni binalar için uygundur.

Başlıca kullanım alanları: büyük ölçekte, ofisler, hastaneler, okullar ve alışveriş merkezleri, küçük ölçekte ise villalardır. Yeni inşa edilen binalarda ve yenileme projelerinde kolaylıkla uygulanabilir.

UNICO tavandan konfor sistemleri, ısıtma ve serinletmenin aynı sistem üzerinden yapılabildiği mahal tavanına uygulanan yeni nesil iklimlendirme sistemleridir. DIN 18180/TS EN 520 standartlarına uygun alçı paneller kullanılarak üretilirler.

UNICO tavandan konfor panelleri uygun darbe, nem dayanım özelliklerine sahiptirler. Sistemin mukavemet gereksinimlerinin en hafif şekilde sağlanması hedeflenerek, uygun güçlendirmeler yapılmıştır. Geliştirilen konfor panellerinin muhteviyatında, alerjen ve sağlığa zararlı malzemeler bulunmamaktadır.
Konfora ulaşmak için estetikten ödün vermenize gerek yok.

Tavandan ısıtma-soğutma sistemi ile maksimum kullanım alanına sahipsiniz

Ortamın konforu homojen sıcaklık dağılımı ile her noktada sağlanır.

Tek sistem ile ısıtma ve soğutma yapılabilir.

Standart alçı levhalar ile kombine edilebilir.

Isıtma soğutma yüzeyini herhangi bir ek katman

(halı, parke, vb) kaplamadığından optimum performans sağlanır.

En iyi konforun sağlandığı sistemdir.

Enerji tasarrufu sağlar.

Sessiz çalışır.

Asma tavan sistemleri ile birlikte kullanıldığından, tesisatın taşınması oldukça kolaydır.

Avantajları


Enerji tasarrufu

Yüksek iç hava kalitesi

Yeşil Bina Sertifikasyon programlarının (LEED, BREEAM etc.) şart koştuğu iç hava kalitesi ve enerji verimliliği gibi hedeflerin sağlanmasına yardımcı olur.

Optimum enerji performansı

Her mahale uygunluk baz alınarak tasarlanan farklı radiant panel boyut çeşitleri,

Yaşam alanını kısıtlamadan maksimum konfor sağlanır,

Yüksek serinletme ve ısıtma gücü,

Özellikle büyük hacimlerin iklimlendirilme problemlerini çözer,

Gürültüsüz çalışır,

Ekonomiktir, standart asma tavan sistemlerine uygulanabilir,

Sağlıklıdır, ortamda hava hareketi olmadığı için bakterilerin ve çeşitli organizmaların hava yoluyla taşınması engellenir.Avantajlar

Duvardan ısıtma ve soğutma sistemi, iklimlendirme ihtiyacını karşılamak üzere binaların duvarlarına çeşitli yöntemlerle monte edilmiş modüler panellerden oluşan bir sistemdir. Unico Bina Çözümlerinin geliştirmiş olduğu duvardan ısıtma ve soğutma sistemi iç ortamın iklimlendirilmesini konvansiyonel sistemlere göre daha konforlu, enerji verimli, estetik ve sürdürülebilir yapılar oluşturmasını sağlamaktadır.


Panellerin içinde dolaşan ve ısı enerjisinin duvarlara taşınmasını sağlayan akışkan olarak genellikle su kullanılır. Paneller içerisine farklı modülasyon aralıklarında boru dizilimi yapılır. Paneller, duvara monte edildikten sonra üzeri alçı sıva ile kapatılarak normal duvar görüntüsü oluşturulur.


Sistemin getirmiş olduğu en önemli avantajlardan birisi alternatif ve sürdürülebilir enerji kaynaklarıyla birlikte kullanılabilmesidir. Bu sayede sistem sürdürülebilir bir çevre oluşturulması ve doğal dengenin korunmasına katkı sağlar.


LEXRAD, yüzeyden ısıtma ve soğutma panelleri binalarda giydirme duvar ve bölme duvar şeklinde tuğla veya gaz beton üstüne monte edilerek uygulanmaktadır.


Unico duvardan ısıtma/soğutma panelleri kullanıcıya yüksek seviyede konfor sağlamak için tasarlanmıştır. Unico yüzeyden ısıtma panelleri özel geliştirilmiş alçı levha ve Dizayn PEX boruları kullanılarak üretilir. İhtiyaca göre farklı alçı levha tiplerinin kullanımı mümkündür.


Dizayn bina enerji çözümlerinin geliştirmiş olduğu üç farklı duvardan ısıtma-soğutma sistemi her tür yapıya ve ihtiyaca yönelik ısıtma ve soğutma için eşsiz çözümler sunmaktadır.


Yapıştırma uygulaması ile montajı yapılabilecek Easy Comfort sistemi, metal iskeletli giydirme duvar yapabilme imkanı veren Rapid Comfort sistemi ve bölme duvar oluşturulabilen HybridWall sistemi kullanıcılara çözüm olarak sunulmaktadır.