sistem tanımı

Hibrit Duvar Sistemi; yüzeyden ısıtma ve soğutma sistemi için geliştirilmiş 10-15 mm kalınlığında istenilen form, renk ve dokuda üretilen cam elyaf takviyeli bir dış kabuk (GRC, prekast beton), bu kabuk içerisine 300 kg / m3 yoğunlukta, 16 cm kalınlığında köpük beton doldurularak ve köpüğün içerisine gömülmüş, 10 mm çapındaki oksijen bariyerli Dizayn PEX borularından oluşan hafif kompozit yapıda cephe giydirme sistemidir. Hibrit duvar sistemi çözümleri ile binalara estetik görünüm, ısı ve ses izolasyonu ve deprem güvenliği sağlamaktadır.

ön bilgi

Hafif, esnek ve düşük maliyetli olan çok ince cam tellerinden üretilen cam elyaf yüksek dayanıma sahiptir. Cam elyaflar, hibrit duvarın kopma ve eğme mukavemetini artırır. Dış sıcaklık farklılıklarından dolayı panelde oluşan ısıl gerilimlerin neden olduğu çatlamaları önler veya azaltır. 170oC’de erime noktası olması, yüksek ısıda buhar oluşturması ve bu buharın da kanallar oluşturması ile sistemin yangın dayanımı artmaktadır.

hybrid duvar
sisteminiin avantajları

Lorem ipsum dolor sit amet, at mei dolore tritani repudiandae. In his nemore temporibus consequuntur, vim ad prima vivendum consetetur. Viderer feugiat at pro, mea aperiam